baner
      Jesteśmy na facebooku   STRONA GŁÓWNA |  KONTAKT |  wersja polska |  wersja angielska |  wersja niemiecka | 
 
Biblioteka - menu
dół menu
 
Informacje - menu
dół menu
 
O nas - menu
dół menu
 
Dodatki - menu
dół menu
 
 

Świadectwo Reni

linia

„Pan jest Pasterzem moim” Ps 23, 1. Ten werset jest moim pierwszym wersetem, który do mnie przemówił, a było to około 26 lat temu. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że rzeczywiście Bóg mnie prowadzi. Kolejnym wersetem był „Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane” Mat 6, 33. Wtedy jeszcze bardziej zaczęłam się angażować w naszą bibliotekę.

Nawróciłam się gdy miałam 18 lat i jak to się często zdarza było to na Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie. Jednak zbytnio nie pielęgnowałam tego, pochłaniała mnie nauka w liceum humanistycznym. Dopiero kiedy zaczęłam pracować wszystko pod tym względem radykalnie się zmieniło, bo pracowałam razem z dwoma wspaniałymi dziewczynami wierzącymi, które stały się moimi bliskimi przyjaciółkami. Ten wspaniały czas trwał 3 lata i wtedy też w 1986 r. zaczęłam zajmować się rozwijaniem naszej biblioteki. Bardzo w tym pomogła mi książka Dawida Wilkersona „Krzyż i sztylet”, która mnie zainspirowała i odpowiednio nakierowała na modlitwę o naszą bibliotekę. Potem zaczęła się wytężona praca. Był to też czas w którym również dużo handlowaliśmy książkami, aby zysk w całości przekazywać na zakup nowych książek i kaset audio.

Na początku lat 90-tych biblioteka zaczęła być otwarta i w niedziele. Czytelników przybywało. Prawie co roku zapisywało się około 100 osób.

I tak kolejny werset przemówił do mnie „Będę ci błogosławił obficie” I Mojż. 22,17. I rzeczywiście moje życie od dłuższego już czasu obfituje. Mam wielu przyjaciół w Kościele, biblioteka dobrze działa.

Rok 2000 był rokiem przełomowym, bo wtedy zaczęła pracować z nami Sylwia i kupiliśmy nowy komputer z oprogramowaniem i drukarką.

Kolejnym wersetem przemawiającym do mnie był - „Naucz nas liczyć dni nasze abyśmy posiedli mądre serce”. Bardzo ważne w życiu chrześcijanina jest aby być mądrym strategiem, aby dobrze wykorzystywać czas. Dlatego coraz bardziej rozwijamy naszą „Misję przez Biblioteki”. Bo wspólnie można zrobić o wiele więcej niż pojedynczo. Jestem zawsze otwarta aby wesprzeć jakąś bibliotekę czy być jej współzałożycielem od podstaw.

Bardzo często widzę to, jak ważny jest dostęp do literatury chrześcijańskiej. Dlatego dokładam wszelkie staranie o to aby cały nasz kraj objąć tą wizją, wizją sieci bibliotek chrześcijańskich. A więc Zapraszam do kontaktu.


Renia Świder

Centrum Misji i Ewangelizacji
 

Copyright © 2006 by Chwastek Paweł.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bibliothek für jedermann
43-430 Skoczów
ul.Zofii Kossak Szatkowskiej 74
tel. (33) 500 00 25
mail:biblioteka@ptew.org.pl
www: http://www.biblioteka.skoczow.pl